zabawa, nauka, szkolenie

kursy
kadrowe

Jako licencjonowana szkoła narciarska z licencjami A+B+D, co sezon organizujemy kursy instruktorskie i kadrowe, odbywające się w naszej bazie na Wieżycy. Od tego roku kursy będą odbywać się również na naszych wyjazdach.

Kurs na demonstratora szkolnego

Kurs jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. 
Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów szkoły narciarskiej Mixtura, oraz jako pomocnicy w zajęciach przedszkola narciarskiego.

Uzyskany stopień ma być zachętą dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu.

kryterium kwalifikacyjne
Logo SITN

Kurs kwalifikacyjny

Dla narciarzy którzy posiadają umiejętności na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Celem kursu jest przygotowanie kandydatów na kurs Pomocnika Instruktora , INSTRUKTORA SITN oraz zapoznanie uczestników kursu z podstawowymi wiadomościami niezbędnymi każdemu narciarzowi. Kwalifikanci po odbytym kursie mogą być przydzielani do różnych zdań w szkole narciarskiej takich jak: pomoc przy organizacji, prowadzeniu zajęć oraz treningów i imprez sportowych.

kryterium kwalifikacyjne
Logo SITN

Kurs na pomocnika instruktora

Dla narciarzy o umiejętnościach zaawansowanych.
Aby przystąpić do tego kursy należy mieć zaliczone Zawody Regionalne.
Zadania kursu:Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa.Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej. Po odbytym kursie Pomocnik Instruktora może samodzielnie prowadzić zajęcia indywidualne i grupowe.

kryterium kwalifikacyjne

Spełnienie jednego z trzech poniższych warunków:

Logo SITN

kontakt